pro wet Częstochowa

zapoznaj się z naszymi poradnikami:

Unikaj urazów mechanicznych u swojego pupila – jak zabezpieczyć swoje zwierzę przed kontuzjami?

jak unikać kontuzji zwierząt domowych

Każdy właściciel zwierzęcia pragnie, aby jego czworonożny przyjaciel był zdrowy i szczęśliwy. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie kontrolować wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na zdrowie naszych pupili. Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych u zwierząt są urazy mechaniczne, szczególnie ortopedyczne. W tym artykule podpowiemy, jak unikać urazów i jak zabezpieczyć nasze zwierzęta przed kontuzjami.

CZYTAJ DALEJ 

Jaki wpływ ma dieta Twojego pupila na jego układ ruchowy?

jak dieta wpływa na urazy ortopedyczne

Oczywiste jest, że żywienie odgrywa kluczową rolę w zdrowiu zwierząt towarzyszących. Ale czy wiesz, że dieta Twojego pupila może również wpływać na jego układ ruchowy i podatność na urazy mechaniczne? W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci, jakie zagrożenia niosą nieodpowiednia dieta oraz jakie kroki podjąć, aby Twoje zwierzę było zdrowe i zabezpieczone przed urazami mechanicznymi.

CZYTAJ DALEJ 

Schorzenia kostno-stawowe u zwierząt domowych

schorzenia stawowe u zwierząt częstochowa

Schorzenia kostno-stawowe u zwierząt polegają na zwyrodnieniu lub zapaleniu chrząstki stawowej oraz powstaniu wyrośli kostnych. Dotykają najczęściej zwierzęta starsze lub borykające się z otyłością. Są bardzo dokuczliwe, ponieważ utrudniają poruszanie się i powodują ból. Przyczyny dolegliwości mogą być wtórne lub pierwotne. Pierwotne, to takie, których przyczynę nie do końca znamy. Może to być proces starzenia organizmu, lub predyspozycje genetyczne.

CZYTAJ DALEJ 

Chirurgia stawowa zwierząt domowych

chirurgia zwierząt częstochowa

Stawy, bez względu na rasę i gatunek, są niezwykle ważnymi elementami układu ruchu, umożliwiającymi poruszanie się i wykonywanie różnych aktywności. Niestety, stawy są również narażone na wiele czynników uszkadzających, takich jak: wrodzone wady rozwojowe, dysplazja stawów biodrowych i łokciowych, zapalenie stawów, zwichnięcia, złamania kości i chrząstek oraz nowotwory. Chirurgia stawowa jest jednym z działów chirurgii weterynaryjnej, która zajmuje się leczeniem tych właśnie przypadłości.

CZYTAJ DALEJ 
ADRES PRZYCHODNI:
ul. Józefa Mireckiego 31,
42-200 Częstochowa
REJESTRACJA TELEFONICZNA:
34 323 67 38

PRO-WET © 2023